Rezervace

Rezervační systém měření zraku a aplikace kontaktních čoček.

Dobré brýle budou chtít alespoň hodinu Vašeho času - to máme vyzkoušeno.

Vyberte si město, datum a druh procedury.

100% garance spokojenosti

Na základě výsledku námi provedeného měření zraku získáváte záruku, že Vám vyhotovíme brýle v dokonalé kvalitě. Spokojené vidění pomocí těchto brýlí je 100% garantováno. Pokud se Vám brýle od nás připravené na základě měření zraku neosvědčí při každodenním nošení z hlediska pohodlí, pak měření zraku zopakujeme a brýlové čočky vyměníme dle potřeby, a to bez dalších doplatků.

Více o garanci a měření
 

Město

ProstějovValašské MeziříčíMohelniceZábřeh

Druh procedury

Datum

Pro zobrazení dostupných časů vyberte nejprve město

Osobní informace

povinné
povinné
povinné

Dostavte se minimálně 5 minut před začátkem rezervace.

Jak uvidíme v budoucnu záleží na tom, jakou péči svým očím věnujeme dnes.

Vyšetření zraku nabízí síť našich optik na velmi vysoké úrovni. O Vaše vidění pečují optometristé, kteří jsou zkušení odborníci pro Váš zrak. Nové metody a přístrojové vybavení nám umožňují velmi přesné výsledky, díky tomu jsme schopni nabídnout našim klientům tu nejvyšší kvalitu péče o Vaše vidění. Vyšetření zraku není pouze vyšetření zrakové ostrosti vidění. Zaměřujeme se během měření i na další funkce zraku, které nám umožňují jeho plné využití (kontrastní citlivost, barvocit apod.)

Jak často bych měl chodit na vyšetření zraku?

Pravidelné kontroly zraku jsou důležité proto, aby brýle vždy obsahovaly aktuální hodnoty oční vady. V případě změny výše oční vady mohou být staré brýle slabé a nebo příliš silné, což způsobuje často řadu obtíží. Během vyšetření zraku vyhodnocujeme poslední hodnoty zrakové ostrosti a jiných funkcí s aktuálními údaji, v případě velké změny je možné usuzovat na oční onemocnění, které by se jinak projevilo až v pozdějších stádiích. Pravidelné prohlídky zraku je vhodné absolvovat alespoň jednou za rok.

Je vyšetření zraku hrazené pojišťovnou?

Zdravotní pojišťovny hradí základní vyšetření zraku, které probíhá v očních ambulancích. Časový prostor  je omezený a tak většinou průměrná doba tohoto vyšetření nepřesáhne 10 minut. Zároveň testy a metody u těchto vyšetření jsou limitované. Oční ambulance nabízejí plnohodnotnou péči v léčbě očních onemocnění a jejich prevenci, pro detailní vyšetření zraku byl u nás po vzoru západních zemí vytvořen nový obor optometrie. Kompletní a spolehlivé měření zraku probíhá ve střediscích kde pracují optometristé, většinou jsou tyto vyšetřovny umístěné v očních optikách. Optometrista je zdravotnický pracovník, jehož primární postavení spočívá v korekci běžných i skrytých očních vad, spolupracuje s očním lékařem a v případě podezření na oční onemocnění odesílá klienta na vyšetření do oční ambulance. Vyšetření zraku optometristou je hrazené, jde o nadstandardní péči, která nepodléhá příspěvku od zdravotní pojišťovny. Délka jednoho vyšetření je zpravidla 45-60 minut dle jeho náročnosti a je prováděna řada testů pro odhalení i skrytých očních vad. Vyšetření zraku stojí 700,-Kč. Pokud se zákazník rozhodne na základě očního vyšetření zhotovit brýle v naších optikách, měření neúčtujeme, je bonusem, který získává zdarma. Dále se věnujeme zákazníkům používající kontaktní čočky. Úvodní aplikace kontaktních čoček je u nás vždy navázána na měření zraku. Cena této služby je 900,-Kč. Náš internetový e-shop najdete na adrese www.stoppoptik.cz.)

Je oční vyšetření u optometristy tak kvalitní jako u lékaře?

Důvodem pro vznik tohoto oboru bylo zkvalitnění péče o zrak. Během vyšetření v očních ambulancích není dostatečný prostor pro detailní vyšetření zraku, jejich účel je především v léčbě a prevenci očních onemocnění. A tak se pomalu vyšetření zraku přesouvá z ambulancí do vyšetřoven optometristů, oční lékař má pak větší prostor pro jeho odbornou činnost. Díky tomuto rozdělení došlo ke zkvalitnění obou činností a péče o zrak se u nás přiblížila západním zemím.

Garance – záruka Vaší spokojenosti

Na základě výsledku námi provedeného měření zraku získáváte záruku, že Vám vyhotovíme brýle v dokonalé kvalitě. Spokojené vidění pomocí těchto brýlí je 100% garantováno. Pokud se Vám brýle od nás připravené na základě měření zraku  neosvědčí při každodenním nošení z hlediska pohodlí, pak měření zraku zopakujeme a brýlové čočky vyměníme dle potřeby, a to bez dalších doplatků.