Zastavte se k nám na měření zraku

Šest důvodů proč právě my:

1Volný termín mrknutím oka, stačí si vybrat z kalendáře našich prodejen. Vyšetření zraku od našich optometristů nabízíme všem zákazníkům od 15 let věku.

2Odborný a proškolený personál vás provede celým procesem měření. Od prvotního rozhovoru až po nákup brýlí. Poradíme vám individuálně s výběrem obrouček i skel tak, aby pro vás bylo nošení brýlí co nejpohodlnější a nejpraktičtější.

3Během měření se zaměřujeme i na další funkce zraku jako je kontrastní citlivost nebo barvocit.

4Měření provádíme podle současných trendů a s nejmodernější technikou. Na pobočkách využíváme k měření nástroj ImpressionIST®. V Mohelnici a Valašském Meziříčí máme navíc k dispozici přístroj DNEye® Scanner.

5Získáte záruku na brýle v dokonalé kvalitě. Pokud nebudete spokojeni, měření zraku a následnou výměnu čoček provedeme zdarma.

6Po zhotoveném měření pro vás vybereme i potřebný doplňkový sortiment jako jsou například roztoky na čočky či oční kapky.

Zarezervujte si termín

Město

ProstějovValašské MeziříčíMohelniceZábřehFrenštát p. R.

Druh procedury

Datum

Pro zobrazení dostupných časů vyberte nejprve město

Osobní informace

povinné
povinné
* Po úspěšné rezervaci vám zašleme SMS připomínku o blížícím se termínu vyšetření
povinné

Dostavte se minimálně 5 minut před začátkem rezervace.

Nejčastejší otázky

Jak často bychom měli chodit na vyšetření zraku?

Pravidelné kontroly zraku jsou stejně důležité jako pravidelné návštěvy zubaře nebo praktického lékaře. Pravidelné prohlídky zraku je vhodné absolvovat alespoň jednou za rok. Vyšší věk, špatné brýle a další elementy mohou vést ke zhoršení vidění, které je potřeba zachytit nejlépe hned v počátcích. Během vyšetření zraku tak vždy porovnáváme vaše poslední hodnoty zrakové ostrosti a jiných funkcí, s aktuálně naměřenými údaji. Tím zvyšujeme šanci nalezení potenciálních očních onemocnění, které by se projevily až po delší době.

Kolik vyšetření zraku stojí?

Pakliže vám stačí pouze vyšetření, cena za kompletní službu je 700 Kč. Pokud u nás společně vybereme brýle, nebo brýlová skla, máte vyšetření zraku zdarma. Pokud se po zaplacení ceny vyšetření rozhodnete později pro výběr obrouček u nás, odečteme vám dodatečně cenu vyšetření od ceny zakázky.

Je vyšetření hrazené pojišťovnou?

Zdravotní pojišťovny hradí základní vyšetření zraku, které probíhá v očních ambulancích. Čas vyšetření je však omezený a tak většinou nepřesáhne 10 minut. Pro detailní vyšetření zraku byl u nás po vzoru západních zemí vytvořen nový obor – optometrie. Optometrista spolupracuje s očním lékařem a v případě podezření na oční onemocnění odesílá klienta na vyšetření do oční ambulance. Vyšetření optometristou stojí 700 Kč a pokud se po vyšetření rozhodnete zhotovit brýle právě u nás, měření máte zcela zdarma. Mimo vyšetření zraku pro klasické dioptrické brýle se také věnujeme úvodní aplikaci kontaktních čoček. Cena této služby je pak 900 Kč.

Za jak dlouhou dobu od měření budu mít zhotovené brýle nebo kontaktní čočky?

Obvyklá čekací doba na nové brýle nebo kontaktní čočky je deset dní. V případě akutních situací jako je například odjezd na dovolenou, svatba nebo finále mistrovství světa v hokeji a fotbale, jsme schopni brýle nebo čočky zhotovit doslova ze dne na den. Tudíž ve čtvrtek přijdete a v pátek máte nasazeno.

Je vyšetření u optometristy tak kvalitní jako u lékaře?

Hlavním důvodem pro vznik tohoto oboru bylo právě zkvalitnění péče o zrak a jeho detailnějšího vyšetření. Lékaři v klasických ambulancích nemají dostatečný prostor pro tak komplexní vyšetření, jako mají právě optometristé. Vyšetření zraku se tak pomalu, ale jistě přesouvá do rukou optometristů. Ambulantní lékaři tak mají větší prostor pro svou odbornou činnost. U nás ve Stopp Optik je odbornost a zdraví na prvním místě. Proto naši optometristé vždy poznají, kdy je třeba přizvat ambulantní lékaře na případné vyšetření.

Co je to DNEye scanner?

DNEye scanner měří veškeré biometrické údaje oka. Scanner se zaměřuje na délku oka a na tisíc různých bodů po celé ploše oční bulvy. Zjištěné údaje z jednotlivých bodů poté slouží k výrobě brýlových čoček. Tyto optimalizované brýlové čočky zajišťují lepší vidění v horších světelných podmínkách.